Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Změny v zahradě 2009, část 2
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 08 listopad 2009
 

zmeny-v-zahrade-2-03.JPG Skalka za vraty jakoby najednou měla sečteny své dny. Přestala mi zapadat do konceptu celého statku a její odstranění resp proměna zahájila sérii drobných úprav celé zahrady. Vše zase začalo u jednoho velkého, plochého kamene, se kterým jsem potkal při poslední realizaci...

Zůstává stále otázkou, zda se mé představy o podobě zahrady slučují s představami ostatních příslušníků rodiny, návštěvníků či jiných hostů. Někdy ano, jindy ne. Na druhou stranu, těžko bychom pak mohli tuto zahradu něčím charakterizovat, pokud by její tvůrce nešel svou vlastní cestou se subjektivním pohledem.

Když jsem  potkal tento kámen, věděl jsem, co k němu cítím. Věděl jsem také (výjimečně), kam ho umístím. A měl jsem také přibližnou představu, jak chci celé aranžmá sestavit, čím ho doplnit. Ač samotná proměna partie za novými vraty nebyla jednoduchá, přinesla mi další posun.

A získal jsem také osamocené, solitérní, tolik potřebné stání pro jedinou bonsaj. Může mít vztah k ročnímu období, k návštěvě, která přijíždí nebo k sobě samé díky své vlastní podobě.

Aranžmá je doplněno dalšími šlapáky, jež tak těžko nacházím.

V blízkosti cukubai se objevilo také místečko pro umístění zajímavé aranže jiného druhu (kusamono, ikebana aj), hned vedle největšího kamene v zahradě.

Celá tato proměna je proměnou pro nás, obyvatele domu. Nejkrásnější je při pohledu od vchodu do domu nebo ze schodiště v domě samotném, skrz mřížoví velkého verandového okna.

FOTOGRAFIE:

 

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
MJJ     U55   
6 M  B  C 1  RB6
I O  I8R  FDJ   
Y O  L   T  J1C
6U8     S48   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík