Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Zahrada Weggis
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 24 červenec 2005
 

Švýcarské městečko Weggis ležící na břehu jezera Vierwaldstättersee se nachází nedaleko známějšího města Lucern. Jako všechna města této oblasti i Weggis využívá své krásné polohy i příjemného klimatu a nabízí nespočet možností především zahraničním turistům. Můžete zde trávit volný čas sportovně, vyjíždět do hor, malebných městeček či využít nabídky hotelu a navštívit saunu, masáž či kosmetický salón.
U jednoho z mnoha hotelů se P. Notterovi naskytla možnost vytvořit zahradní projekt pro poměrně moderní budovu. Protože klima v okolí jezera připomíná spíše středomořské pobřeží (rostou zde např. palmy), mohl P. Notter bez jakýchkoliv obav využít zahradních bonsají z Japonska, které svou kvalitou dávají poměrně vysokou záruku dobrého výsledku.

Přiznám se, že jsem byl hodně zvědav na výsledek práce P. Nottera, protože jsem lecos slyšel a nevěděl přesně, co si myslet. Nepříjížděl jsem s žádným očekáváním a to je vždy lepší. Na fotografiích si může každý prohlédnout hotovou zahradu a udělat si úsudek sám. Domnívám se, že P. Notter odvedl vynikající práci a hotelu jednoznačně pomohl k vytvoření nádherné atmosféry, která ještě zvýrazňuje pocit uvolnění a pohody. Bezprostředně v okolí zahrady se totiž nachází masážní a kosmetický salón, termální koupele, sauna atd.

Zahrada se mi líbí také proto, že v ní P. Notter využil kamenů z blízkých hor a velmi citlivě je zakomponoval mezi nádherné solitérní stromy z Japonska. Dominují zde borovice (P. thunbergii, P. parviflora) a také javory (A. palmatum, A. palmatum var. dissectum). Krásný kontrast vytváří také různé traviny (např. žlutá Hakonechloa) či kulovité azalky.
Je určitě škoda, že naše klima není takové jako ve Weggisu, mohli bychom totiž využívat v daleko větší míře v Japonsku předpěstovávané dřeviny.

Pojedete-li někdy kolem tohoto městečka, určitě si nenechte ujít návštěvu této zahrady, nikdo vám v její prohlídce nebude bránit.


Fotografie:


   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
9WH     SW7   
 5  B  O X  SJT
7UD  8AW  BAH   
B   M   R  K1X
QJ7     T8U   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík