Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Japonská kavárna Rakushó
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 01 duben 2007
 

Celý den chození po památkách a zahradách se nám všem líbil, ale únava samozřejmě padla na každého. Protože náš průvodce podobné situace zná a v Kjótu se vyzná, takticky nás odpoledne zavedl do klidnějších míst jinak rušného města. Když už jsme začali přemýšlet, kam nás to vlastně vede, zaslechl jsme tradiční "irasshaimasen", neboli vítáme vás.

Vstoupili jsme do těsné, hodně zaplněné kavárny, jejíž první část charakterizovalo "evropské uspořádání" židlí a stolů a druhou "japonské", před nímž se zujete a vstoupíte na tatami, sednete si na zem a objednáte si. Právě z této části vás ihned po dosednutí překvapí výhled do malebné japonské zahrady s tekoucí vodou a barevnými kapry. Dovedete si představit, co jsem po dosednutí udělal. Vstal jsem a šel do zahrady.

Aniž bych potřeboval občerstvení, které tedy přišlo k duhu, ne že ne, cítil jsem se jako znovu probuzený, únava byla pryč. Stejně jako kavárna byla i zahrada malá, ale skvostně vybudovaná, s nádhernými detaily plnými patiny, či wabi nebo sabi, o kterých ještě bude řeč v jiných příspěvcích.

Po návratu ze zahrady jsem si všiml, že vedle baru v těsném koutku, sedí starý, jak jsem později zjistil 96 letý, muž s dlouhým bílým vousem. Klidně sledoval spokojené hosty a sám se určitě také cítil dobře. Jednalo se totiž o majitele kavárny a zároveň tvůrce zahrady. Potěšilo mne, jak do sebe události zapadaly. Celý den se nesl v duchu nenápadných a přitom zcela mimořádných zážitků a posezení v kavárně jej hezky zakončilo.

Kdybyste se ocitli v Kjótu, vězte, že kavárna leží v blízkosti chrámu Kódaiji.

 

Fotografie:

zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
WUI     Y4H   
 9  J  U G  PL6
 H  4FM  FHX   
 X  K  B O  MF9
 J     I59   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík