Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Chrám Nanzendži - 2. část
Napsal Čestmír Sosnovec   
Středa, 09 prosinec 2009
 

chram-nanzendzi-2-15.jpg Chrám Nanzendži ani nebyl zařazen do našeho původního plánu. Tam byla zařazena výstava Taikanten, na kterou jsme se všichni těšili. Shodou okolností jsme však na tuto prestižní bonsajovou akci zavítali příliš brzo. O den dříve, kdy se výstava ještě stavěla. Naštěstí se místo konání výstavy nenachází daleko od několika zajímavých chrámů a svatyní, a tak pouze „stačilo" rozhodnout pro jednu z mnoha možných variant náhradního programu.

Podle mapky Kjóta jsme  začali stoupat k úbočí kopců na východě města. Netrvalo dlouho a turistů začalo přibývat, což bylo neklamným znamením, že jdeme správným směrem. Po čtvrthodince jsme stáli u jednoho z hlavních vchodů do areálu chrámu. Začal první neplánovaný den, plný zajímavých překvapení. Nezbývalo již nic jiného než dát rozchod, protože k vidění toho bylo více než dost a množství návštěvníků značně převýšilo očekávání. Pohyb ve skupině je v tom případě velkou brzdou.

 

Střídaly se zde momenty okouzlení s "normální realitou".  Javory v krásných podzimních odstínech člověku jakoby vytahovaly duši z těla. Vzápětí ale chlad duši přes zutá chodidla vzkázal, že tělo bez duše nemůže existovat. To když jsme vstoupili do chrámu a jako obvykle byli vyzuti z bot. Prohlídka se nám líbila to ano, ale vždy když jsme spatřili osluněnou část verandy, spěchali jsme si nahřát prostydlá chodidla.

Zdravě prochladlí jsme pak s mojí ženou začali hledat nějakou malou restauraci v odlehlejší části areálu. Hlad a studené podzimní odpoledne rozhodly za nás a my zalezli prokřehlí do prvního lokálu, který jsme míjeli. Nebyla to špatná volba, rámen chutnal skvěle. Polévka a hlavní jídlo v jednom, vývar s nudlemi, chutnal skoro jako doma. Ještě více jsme tuto polední siestu ocenili odpoledne a večer, kdy probíhal již zmíněný Kjótský maratón, při kterém jsem dlouho marně hledal zahradu Šigemori Mireiho (viz zahrada ŠM).

 

Zkuste přes druhou část fotografií vstoupit do atmosféry podzimního Japonska. V dalším pokračování ještě zůstaneme na území Nanzendži, ale podíváme se do jednoho z „podchrámů" této Mekky japonského zenbuddhismu.

FOTOGRAFIE:

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
X      ABG   
Y D  3  S K  SDO
4S9  N48  HIF   
 5  K   F  9NJ
 W     RDT   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík