Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Cesta do Japonska 2010. Nejprve na „Východ blízký".
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 12 prosinec 2010
 

Istanbul-06.JPG Druhá velká cesta našeho sdružení do země zahrad a bonsají vedla přes turecký Istanbul. Protože jsme zde museli strávit jednu noc a počkat na přímý let do Tokia, využili jsme půlden volna a vyrazili do města.

Atmosféra Istanbulu se hodně lišila od té v evropských velkoměstech, stejně tak počasí. Příjemná teplota, průhledy na moře, monumentální mešity s minarety. Neporovnatelně hlučnější prodejci u stánků i v tradičním Grand Bazaaru,  jejich neodbytnost a zároveň ochota jasně ukázaly, že boj o zákazníka je zde na dením pořádku.

Ve všem z nás ale stejně dřímala touha být už v Japonsku a vydat se za bonsajemi, zahradami a dalšími zajímavostmi ostrovního státu. Po obědě vyrážíme směr letiště a zažíváme další zkušenosti s tureckými dopravci. Namísto v Japonsku typické úcty a vděčnosti se od řidiče mikrobusu dočkáme velmi asertivní žádosti o spropitné za to, že nás dovezl a pomohl vyndat kurfy (nic naplat, že jsem je vyndal skoro sám). Když nereagujeme, asertivita narůstá a mění se v hlučný křik. Ještě, že neumím turecky, to bych asi slyšel věcí! Odolávám a spropitné nedávám, intenzita zvuku narůstá. Jeden z účastníků tak pro jistotu malé spropitné předává a řidič se mírně uklidňuje. Opravdu jen mírně.

Už ale  pokračujeme k odbavení, nasedáme do letadla a startujeme. Čeká nás 12 hodin letu, poměrně příjemného s ochotnou obsluhou v letadle.

FOTOGRAFIE:

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
PDY     XRB   
T   S  6 5  TKP
LYR  QKG  Q1D   
 T  D   S  Q7J
TOT     8AM   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík