Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Tvarování
Víkend s Othmarem Auerem - rekapitulace
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 31 říjen 2010
 

vikend-s-othmarem-auerem-07.JPG Poslední akce letošní nabité sezóny v naší zahradě proběhla podle očekávání, úspěšně a komorně. Snad i proto, že se s Othmarem známe již několik let, vzájemně se akceptujeme a hodně si rozumíme, se celý víkend nesl v atmosféře pohody a klidu. Žádný stres, žádné akční sekvence s frézováním a extrémním ohýbáním, žádné závodění, kdo rychleji a lépe vytvaruje strom.

Přidat komentář | Celý článek
Tvarování habru Milana Karpíška
Napsal Čestmír Sosnovec   
Čtvrtek, 07 říjen 2010
 

tvarovani-habru-mk-15.JPG Milan Karpíšek pokračuje v tvarování habru (kategorie Tvarování, 13. 12. 2009). Můžete si porovnat  současný stav daného stromu po roce pečlivého pěstování.
Přidat komentář | Celý článek
Tvarování Tohru Suzukiho v zahradě Sošintei
Napsal Čestmír Sosnovec   
Úterý, 28 září 2010
 

tvarovani-tohru-suzukiho-23.JPG Po dlouhé době přinášíme ukázky tvarování bonsají z naší zahrady Sošintei. Ty souvisely se vzácnou návštěvou pana Suzukiho v Čechách. Fotografie z průběhu tvarování jalovce na výstavě ČBA v Praze na Strahově již všichni z vás viděli, a tak půjdeme přímo k věci a představíme mistrovu práci, která probíhala jedno páteční odpoledne.

Přidat komentář | Celý článek
Stromy na demo Tóru Suzukiho
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pátek, 27 srpen 2010
 

ya3.JPG Strahovská národní výstava České bonsajové asociace je za dveřmi, proto bychom vám chtěli představit tři kandidáty na tvarování, ze kterých si  náš vzácný japonský host bude vybírat. Shodou okolností se ve všech případech jedná o borovice kleč.
Přidat komentář | Celý článek
Milan Karpíšek - tvarování habru
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 13 prosinec 2009
 

tvarovani-habru-mk-02.jpg V dalším pokračování série ukázek tvarování se vrátíme k listnáčům. Kromě toho dnes na našich stránkách poprvé představím dalšího mladého a přesto již poměrně zkušeného pěstitele Milana Karpíška. Patří do početné skupiny "nové generace" pěstitelů u nás a aktivně se podílí na činnosti diskusního fóra Bonsai-kai. Prostor našich stránek tedy tento týden patří jeho příspěvku věnovanému habrům.
Přidat komentář | Celý článek
Listopadový víkend s Othmarem Auerem
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 30 listopad 2009
 

othmar-auer-2-09.jpg Mohlo by se zdát, že listopad již patří mezi měsíce, ve kterých se na bonsajové scéně mnoho neděje. Stromy se pomalu chystají na období zimy, listnáče shazují listy. Avšak právě doba přibližně od konce září je nejvhodnější pro tvarování, nejrůznější dramatické zásahy či změny tvaru a polohy větví.

Komentáře (5) | Celý článek
Tvarování modřínu - Petr Šika
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 29 listopad 2009
 

03 Jaro 2007.jpg

Další tvarování Petra Šiky, tentokrát modřínu, přináší cenou fotodokumentaci vývoje stromu, který by se zpočátku mohl zdát nezajímavý nebo dokonce špatný. když jsme strom před týdnem dokončili, moc se mi jeho nový tvar líbil a i přes problematické kořenové náběhy mi přirostl k srdci.Předávám tedy slovo Petrovi


Komentáře (1) | Celý článek
Víkend s Othmarem Auerem - pozvánka
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 15 listopad 2009
 

othmar-auer-06.jpg Poslední upřesnění pozvánky na letošní závěrečnou akci v Bonsai Sumiko se týká především stromů, které se budou tvarovat a dále mimořádné nabídky našeho obchodu.

Přidat komentář | Celý článek
Tvarování smrku
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pátek, 13 listopad 2009
 

8 Vylomeni.jpgPo dlouhé době vám mohu představit práci z jiné ruky než té mojí. Petra Šiku znám již pořádně dlouho, a tak jsem rád, že mohu na našich stránkách prezentovat jeho pečlivý a dlouholetý přístup k rostlinám. Začneme tvarováním jednoho z jeho smrků a věřím, že na obrázky z jeho dalšího tvarování nebudete čekat dlouho.
Přidat komentář | Celý článek
Tvarování sezóny 2009-2010, 2
Napsal Čestmír Sosnovec   
Středa, 04 listopad 2009
 

tvarovani-sezony-2-08.JPG Tvarování borovice kleč pěstované již pátý rok po sběru v našich podmínkách přineslo několik možností a mnoho zajímavých nápadů. Nakonec jsmese s Petrem rozhodli pro netypický tvar s dlouhou ubíhající větví, která ještě potřebuje určitý čas.

Komentáře (1) | Celý článek
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík