Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Suiseki v Českých Budějovicích
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 14 říjen 2007
 

4. října 2007 v 18 hodin byla slavnostně zahájena výstava suiseki, kterou bychom mohli nazvat jako českou národní výstavu s mezinárodní účastí. Hlavní organizátor a také hnací motor, bez něhož by celá akce vůbec neproběhla, či spíše ani by se o ní nemohlo uvažovat, byl pan Karel Šerák. Na tomto místě bych mu ještě jednou chtěl za všechny poděkovat a vyjádřit velkou úctu. Vykonal obrovský kus záslužné práce.

Hlavním hostem, a nutno podotknout, že bychom v Evropě těžko hledali lepšího, byl pan Martin Pauli, velký milovník a stoupenec japonského způsobu prezentace suiseki a také japonského umění vůbec. Především jeho dvě sobotní přednášky posunuly české "kamenáře" o notný kus vpřed a pomalu, ale jistě také mezi evropskou elitu. Nejenom kvalitou kamenů, ale především vlastním zájmem o věc.

Potěšilo mne, že i moje přednáška o zahradách, v úplně novém provedení, našla odezvu v publiku a v mnoha oblastech se s přednáškami Martina Pauliho prolínala či sbíhala do základních shodných principů.

Martin Pauli předal 10 nejlepším kamenům (které podle svého uvážení vybral) resp. majitelům ceny a také dárkové knihy, které sám přivezl.

Prostory galerie, komorní, čisté a příjemné vkusně doplnily kaligrafie od Masaharu Ogawy. I v tomto směru jsme tedy mohli vidět prezentaci propojenou se zemí, odkud suiseki pro většinu českých sběratelů přichází.

Celou akci výborně zarámoval vydaný katalog, v němž si každý může prohlédnout všechny vystavované exponáty. Ještě jednou sám za sebe děkuji Karlu Šerákovi a celé České asociaci suiseki.

 

Fotografie:

zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
4T3     SHA   
H I  H  Q 7  4SB
UQ2  UNR  UOG   
B B  S   K  E74
CHW     C48   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík