Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Suiseki Martina Pauliho
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 27 listopad 2005
 

O suiseki jsme vám na našich stránkách zatím mnoho nenabídli a tak to nyní trochu napravíme. Nabízíme vám první reportáž o muži, který suiseki věnuje svůj volný čas, ale nemá příliš zájem o „kamenářskou“ kariéru. Jde mu hlavně o podstatu věci, filozofii kamenů. I proto se téměř výhradně orientuje na Japonsko a japonský styl prezentace suiseki. Martin Pauli ze švýcarského Bernu ( kde na konci srpna řeka Aare řádí při povodních jako běsnící zvíře) již dosáhl těch nejvyšších met tím, že svůj kámen vystavoval nejznámnější suiseki výstavě v Japonsku Meihin-ten. Pouze projít sítem výběru a moci vystavovat na této akci jen pro Evropana v podstatě zázrak. Nicméně opravdový zájem spolu s dobrými kontakty a odpovídajícím zázemím M. Pauliho to umožnily.
M. Pauli pořádal i vlastní výstavy suiseki ve Švýcarsku, s osobitým aranžmá. I zde měla výstava úspěch a vůbec nevadilo, že ji nenavštívily tisíce lidí, jak si dnes většina vystavovatelů přeje.

M. Pauli, který vlastní firmu zabývající se vytvářením designu hodinek bydlí na okraji hlavního města Švýcarska a nemá to vůbec daleko k nejdelší švýcarské řece, která mu již mnohokrát přinesla krásné kameny. I když jsou povodně hrozným úkazem, pro kamenáře jistě znamenají velké naděje pro další sběry. M. Pauli byl ještě v době funkčnosti Bonsai akademie Č. Budějovice v Čechách a poutavě o suiseki přednášel. Mohli bychom jej někdy zase pozvat do Čech, co myslíte?

Fotografie:


   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
9WY     MHR   
R   M  X   12P
1HH  MGN  WTK   
O 8  E  D K  UB6
LTX     TG8   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík