Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Výstava kaligrafie v Tokorozawě
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 01 březen 2009
 

vystava-kaligrafie-tokorozawa-1-15.JPG

Před několika dny jsem obdržel balíček z Japonska od našeho letitého přítele, kaligrafa Masaharu Ogawy. Obsah byl jako vždy příjemný. Jednalo se tentokrát o CD s fotkami z výstavy kaligrafovy skupiny Šóšinša, která proběhla v lednu 2009. Dovolujeme si vám tedy představit několik snímků z této akce.

Výstavy skupiny Šóšinša mají dlouholetou tradici, vybudovanou tvrdou a poctivou prací v průběhu mnoha let. Teprve v posledních letech mají tyto výstavy k dispozici tak rozsáhlé prostory, protože jsou na dlouhá léta dopředu zamluvena.
Zajímavostí výstav kaligrafa Ogawy je také účast českých „vystavovatelů". Díky pravidelným cestám do naší země a mnoha kontaktům zde, využívá mistr možnost prezentovat také více nebo méně skromná"díla" přátel z České republiky, čímž podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti kultury a umění.
V letošním roce se z Čech do kolekce výstavy dostala díla skupiny přátel kaligrafie M. Ogawy z Pardubic (J. Hokeš) a především keramika „dřevopaliče" Martina Hanuše. Ten se účastnil jak výstavy samotné, tak jejích příprav a sklidil velký, opravdu mimořádný ohlas. Přiznám se, že mě to až tak nepřekvapilo, protože jeho tvorba je mi hodně sympatická a blízká, a tak trochu jsem tento úspěch očekával. Martinovi blahopřejeme.

Výstavy se také zúčastnila skupina důchodců z domu s pečovatelskou péčí, kam pan Ogawa jezdí pravidelně, dvakrát týdně na seminář. Až když jsem se s těmito babičkami a dědečky setkal, pochopil jsem proč. Setkat se s nimi  na vlastní výstavě muselo být pro M. Ogawu jistě neobyčejným okamžikem.

FOTOGRAFIE:

 


   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
T9B     9    
D H  1  G6  7MB
H T  AOA  9    
M Y  O   Y  DJ1
NWS     OFQ   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík