Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Seminář kaligrafie - díl 1.
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 26 září 2005
 

Po dvou letech se bonsajisté, ale nejen ti, o prázdninách opět sjeli do Nedrahovic. Nikoliv kvůli tvarování bonsají, ale prostě jen tak, aby si v klidu popovídali o běžných věcech. Při setkáních tohoto druhu je vždy příjemné, když je co zakousnout, i nápoje jsou v horkých letních dnech osvěžující. Opékané selátko bylo stejně jako před dvěma lety vynikající a pivo také chutnalo výborně.

Kromě „chuťových lákadel“ čekalo na naše hosty i jedno velké překvapení. Byl jím pan Masaharu Ogawa, který přijel také mimo jiné díky paní Darje Kawasumi, majitelce japonské restaurace Miyabi v Navrátilově ulici v Praze. Pan Ogawa se nabídl, že v rámci našeho setkání povede seminář kaligrafie. Tato skvělá a pro nás zcela nečekaná nabídka dala této sobotě nezapomenutelný ráz a poskytla účastníkům možnost nahlédnout do tajů tohoto krásného umění. Každý z 25 seminaristů měl svůj štětec, papíry, tuš a také velké očekávání v sobě.

Pan Ogawa nejprve vysvětlil význam kaligrafie a její základní pricipy. Popsal techniku psaní znaků, držení štětce a využívání různých druhů papíru. Poté se již se seminaristy pustil do vlastího psaní a většina ze zúčastněných byla překvapena, že píše „obyčejné“ kruhy na novinový papír. Žáci pana Ogawi ze skupiny Šóšinša procházeli mezi píšícími seminaristy a korigovali jejich držení těla, štětce i vlastní psaní kruhu, kde hraje roli i tlak ruky na štětec, kterým píšeme.

Fotografie:


   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
N      F2S   
A R  Q   C  1B4
DT3  DQR  SKB   
 A  9  G   88H
 H     1AP   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík