Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Esaka san
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 06 květen 2007
 

Tento příspěvek bude patřit manželům Esaka, jejichž zahradu Taijyuen jsem navštívil již podruhé a opět se bylo na co dívat.

Nutno podotknout, že jak pan tak paní Esaka věnují veškerý volný i pracovní čas zahradě a rostlinám. Pan Esaka je znám jako pěstitel bonsají (jalovec na zlatém pozadí se zúčastnil Kokufu 2007) i jako tvůrce zahrad. Jedna z jeho malých prací je na dvou fotografiích na konci článku. Zahrada se nachází v interiéru domu, ale zároveň do ní normálně prší, není uzavřená.

Paní Esaka se proslavila po celém světě jako pěstitelka doplňkových rostlin, vydala několik publikací a zúčastnila se mnoha výstav v Japonsku i mimo něj. Dům, který je zároveň obchodem "přetéká" zajímavou keramikou, dřevěnými stolky i mnoha druhy rostlin. Paní Esaka pravidelně pořádá semináře o pěstování doplňkových rostlin, o něž je díky její popularitě nebývalý zájem.

Manželé Esaka mají mimořádný cit pro staré, zachovalé věci a stavby. Také díky tomu nám v průběhu dne ukazovaly zajímavé obchody či restaurace s va zbou na minulost. Dostali jsme se tak například do kavárny, která kdysi stála úplně jinde, ale díky tomu, že celou konstrukci tvoří dřevo, byla rozmontována a na novém místě znovu vybudována. Kávarna mimoto nabízí i neobvyklé nápoje a zákusky, vyrobené právě v tomto místě.

Nestává se často, aby vás Japonec vozil do míst, která má rád, a tak o sobě mnohé vyzradil. O to víc to člověka potěší. Manželé Esaka jsou jinak velmi introvertní lidé, kteří toho zase tolik nenamluví. Když vás ale nakonec vezmou na hodinu čajového obřadu, do uzavřené skupiny, jež studiu tohoto rituálu zasvětila mnoho let, nezbývá, než co nejvýstižněji vyjádřit svoji vděčnost za celý den, za setkání s nimi a za jejich čas.

Manžele Esaka můžete vidět živě na výstavě v Německu nesoucí název 1. Azaleenfestival und Azaleenbörse im Palais Hirsch in Schwetzingen ve dnech 02.06.–03.06.2007, navíc 07. a 08.06. máte možnost zúčastnit se workshopu s paní Esaka u Haralda Lehnera.

 

Fotografie:

zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
8AG     PIJ   
 2  3  J 5  8WN
CCX  SBD  4GT   
6   8   N  W8W
3NT     R92   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík