Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Šohiny I.
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 18 únor 2007
 

Byl to jeden z krásných dnů u Kunia Kobajašiho, který jsme strávili na cestách po prodejnách a pěstitelích bonsají. Pokaždé jsem byl překvapen na jak malém prostoru bonsajisté v Japonsku pracují a kde všude dovedou upravit prostory jako prodejnu bonsají. Jezdili jsme vlastně jenom po Tokiu a vždy uprostřed tohoto přelidněného kolosu se objevil "kout" s bonsajemi.
Obchod, jehož fotografie si dnes můžete prohlédnout je na japonské poměry poměrně velký a nabízí několik tisícovek minibonsají nejrůznějších druhů, dá se říci, že všech druhů, které známe u normálních velkých bonsají. Jediný rozdíl - velikost. Výhodou je, že si každý stromek můžete vzít do ruku a prohlédnout do nejmenšího detailu, i když bedlivě pozorováni majiteli obchodu.
Jako každý obchod, má i tento své zázemí, pracovní dílny, kde se neustále pracuje. Ani zde tomu nebylo jinak, 5 mužů sedělo za stolky a pracovalo na úpravě malých miláčků. Někteří byli zaměstnanci, někteří přátelé, kteří právě měli čas. V úžasu z množství a krásy miniatur jsem ani nepostřehl, že již mám 5 minut nalitý čaj a připravenou tradiční sušenku.
Do obchodu přicházelo poměrně hodně zákazníků a tak zde bylo neustále rušno. Jak jsem již dříve zmiňoval, vzrůstá zájem o bonsaje, především malé, mezi ženami a ty se mezi zákazníky objevovaly hodně často. Příjemné pro majitele jistě bylo, že se nejenom objevily, ale také nakupovaly a měly mnoho dotazů k pěstování.
Krásným žážitkem bylo také sledovat zalévání tohoto mraveniště a jeho barevnou proměnu po prosycení rostlin vodou, barvy se zvýraznily, "zesytily. Už tak krásná podívaná byla ještě více umocněna.

 

Fotografie:

zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
R48     7J9   
7 K  E  6 W  ABD
E8R  HBO  A F   
5 N  S  9 X  S1C
9WH     27N   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík