Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Noelanders Trophy 1
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 25 leden 2010
 

DSC01666.jpg Víkend od 22. do 24. ledna patřil v Belgii bonsajím. Tradiční výstava bonsají a suiseki opět přilákala mnoho pěstitelů z celé Evropy včetně České republiky, kterou zde zastupovali Václav Novák, Čestmír Sosnovec, Bonsai centrum Isabelia a Miroslav Kovář.

Po dlouhé době jsem měl možnost navštívit zajímavou mezinárodní bonsajistickou akci. Už příprava věstila zdar celého podniku. Výstavy se může zúčastnit každý, kdo zašle přihlášku s fotografií své bonsaje a je následně komisí belgického bonsai klubu vybrán a pozván. Potěšilo mne, že jsem výběrem prošel také a byl zvědav na srovnání s jinými evropskými pěstiteli.
Dá se říci, že jsme si nestáli tak zle a naše stromy patřili spíše k té lepší polovině. Se špičkou se prozatím rovnat nemůžeme, což je dáno jednak našimi omezenými možnostmi sběru jamadori a nebo nákupu importovaných rostlin. Právě importy byly hlavními „hvězdami" a sběrateli cen na této výstavě. Nechci tím ale vůbec říci, že stačí koupit krásný strom z Japonska a čekat, že budu nejlepší. I na drahých importech bylo vidět perfektní práci majitele (nebo tvůrce). Skvělé stromy přededlo hned několik pěstitelů, především Carlos van der Vaart, Mario Komsta, Steve Tolley, Udo Fischer ad.

Po oba dva dny probíhaly tradiční demo, vedle Wlatra Palla (D) a Boona Manakitiviparta (USA) mne nejvíce zaujal a přesvědčil David Benavente (ES).
Nedělní dopoledne patřilo mladým tvůrcům bonsají, kde nás zastupoval Milan Karpíšek. V porovnání s ostatními si vedl více než dobře a výsledek jeho práce byl bezesporu nejlepší.

Kromě výstavy, kterou si každý mohl prohlížet opakovaně, mě překvapila opravdu bezchybná organizace jak vlastní výstavy a „tvarovaček", tak prodejců, stravování či třeba parkování. Nečekal jsem, jak velké množství návštěvníků před pokladnami v sobotu ráno uvidím, nebylo by špatné, kdybychom se tomu, alespoň částečně, někdy přiblížili i s naší výstavou ČBA.

FOTOGRAFIE:

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
8I8     OOG   
U H  P  R B  KBA
W8C  UDS  6 K   
H L  3  W K  DGW
TYD     MSA   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík