Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Bonsaje
Novinky v zahradě Šindži Suzukiho v Obuse u Nagana, část II.
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 18 září 2011
 

A ještě jednou Obuse a bonsaje Šindži Suzukiho
Komentáře (1) | Celý článek
Novinky v zahradě Šindži Suzukiho v Obuse u Nagana, část I.
Napsal Čestmír Sosnovec   
Úterý, 13 září 2011
 

foto-24.JPG Je pravdou, že se jedná o novinky z podzimu z roku 2010, všichni naši čtenáři nám ale snad odpustí. Časová vytíženost stále narůstá, a tak mi nezbývá čas k tomu, abych přinášel pravidelné aktualizace tak, jak jste byli v minulosti zvyklí. K Obuse ani mistrovi není v tuto chvíli co dodat, prohlédněte si raději jeho nově upravenou zahradu a krásné bonsaje.

Přidat komentář | Celý článek
Zahrada Masahiko Kimury 2011
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 09 leden 2011
 

Zahrada-Masahiko-Kimury-32.JPG Novoroční třešnička na dortu.
Po návštěvě nového Bonsai muzea směřovaly naše kroky do zahrady známé bonsajové osobnosti - Masahiko Kimury. No, měl bych přiznat, že těch kroků vlastně tolik nebylo, jeli jsme totiž taxikem. Díky tradiční japonské zvyklosti, ohlášení se předem,  se nám dostalo velmi vřelého přijetí, malého pohoštění a především prohlídky sice malé, ale jedinečnými bonsajemi nabité, zahrady.
Komentáře (1) | Celý článek
Muzeum bonsajového umění v Ómiji
Napsal Čestmír Sosnovec   
Úterý, 28 prosinec 2010
 

bonsai-museum-10.JPG Posledním bodem programu dopoledne druhého dne v Japonsku bylo nově otevřené muzeum bonsajového umění v Ómiji. Museli jsme se tentokrát  spoléhat téměř výlučně na své oči, protože focení v areálu muzea není dovoleno. I přesto se nám několik snímků pořídit podařilo alespoň z "povolených zón"
Přidat komentář | Celý článek
Zahrada Mansei-en pana Hacudži Katóa
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 19 prosinec 2010
 

zahrada-mansei-en-16.JPG Jen pár kroků od zahrady Fuyo-en nás čekala další ze známých zahrad japonské Ómije. Uplynula řada let od doby, kdy jsem zde se zadrženým dechem pozoroval téměř devadesátiletého Sabura Kata, jak šplhá po policích s bonsajemi. Neznatelnými štěrbinami mezi víčky kontroloval, zda jsou všichni jeho mazlíčci v pořádku.

Přidat komentář | Celý článek
Přistání a krátká aklimatizace, pak hned do Ómije, zahrada Fuyo-en
Napsal Čestmír Sosnovec   
Středa, 15 prosinec 2010
 

Zahrada-Fuyo-en-01.JPG Nemohu se zbavit dojmu, že letošní aklimatice po příletu do Japonska neprobíhala právě jednoduše. První noc v Tokiu jsme se s manželkou vzbudili ve 4 hodiny ráno, měli hlad a nemohli spát. I proto nebylo na co čekat, vyrazili jsme do svítání najít v raním Tokiu něco k snědku. K našemu překvapení to nebyl vůbec žádný problém, a tak mám zase na dlouhou dobu v seznamu snídaní jednu hodně brzkou, ve 4.30.

Komentáře (1) | Celý článek
Noelanders Trophy 2
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 31 leden 2010
 

DSC01737.jpg Jubilejní 10. výstava Noelanders Trophy přinesla kromě mnoha zážitků na výstavě a při tvarování také novou knihu pro všechny milovníky bonsají. Cenná je především tím, že nabízí průřez uplynulými deseti ročníky a nabízí tak možnost zajímavého porovnání vývoje evropské bonsajistiky. Knihu samozřejmě najdete také v nabídce našeho internetového obchodu.

Přidat komentář | Celý článek
Noelanders Trophy 1
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 25 leden 2010
 

DSC01666.jpg Víkend od 22. do 24. ledna patřil v Belgii bonsajím. Tradiční výstava bonsají a suiseki opět přilákala mnoho pěstitelů z celé Evropy včetně České republiky, kterou zde zastupovali Václav Novák, Čestmír Sosnovec, Bonsai centrum Isabelia a Miroslav Kovář.

Přidat komentář | Celý článek
Obuse
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 15 březen 2009
 

obuse-16.jpg

Nevstoupil jsem podruhé do stejné řeky, ale na jejím břehu jsem stál.

Pokud se člověk ocitne v Naganu, bylo by hříchem, neudělat si výlet do malebného městečka Obuse, vzdáleného asi 30 minut jízdy místní dráhou. V mém případě bude toto centrum uměleckých galerií, stylových obchůdků a ovocnářství spojeno jednou provždy s bonsajemi. Šindži Suzuki zde má své „sídlo", svou zahradu plnou letitých bonsají, ve které jsem v roce 2005 končil svůj druhý pobyt v Japonsku.


Komentáře (1) | Celý článek
Takagi bonsai muzeum 2008 - 2. část
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 01 únor 2009
 

takagi-2008-cast-2-25.jpg Pokud vás první příspěvek z Takagi bonsai muzea zaujal, nabízíme vám volné pokračování s množstvím dalších fotografií. Jako v předešlém díle, i zde, uvidíte nejenom bonsaje.
Komentáře (1) | Celý článek
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík