Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Brixen
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 29 duben 2007
 

V tomto příspěvku bych si vám dovolil představit nově otevřené bonsai centrum, kterých bych v Evropě rád viděl více a k jehož způsobu práce bych se v budoucnu rád přiblížil.

Jedná se Bonsai centrum Othmara Auera, kterého jistě mnozí znáte. Dva roky se účastním jeho pravidelných seminářů, které po Evropě pořádá nejenom on, ale i několik dalších pěstitelů. Pro všechny je společné, že mají shodnou náplň a trvají několik let.

Othmar Auer patří mezi první absolventy školy Nippon Bonsai Sakka Kyookai Europa a její způsob práce a prezentace také zastupuje.

Způsob výuky Othmara Auera, stejně jako jeho vztah k rostlinám jsou vzhledem ke zvyklostem u nás hodně netradiční a naznačují velký respekt učitele. S tím souvisí vše ostatní a každý účastník semináře s tím musí počítat. Pracuje se výhradně se zapěstovaným materiálem, o kterém majitel něco ví, a který již nějakou dobu pěstuje. O průběhu seminářů bych toho mohl napsat hodně, ovšem to není účelem tohto příspěvku. Jediné, co mohu uvést bez rozmýšlení, je to, že mě tento způsob práce nesmírně vyhovuje a považuji ho za nejlepší a nejrychlejší cestu k výsledku ( i když trvá mnoho let).

Všem z vás, kteří se o bonsaje zajímáte hlouběji doporučuji zahradu Othmara Auera navštívit a dobře si ji prohlédnout, tedy především bonsaje. Pak jistě snáze pochopíte, co mám na mysli. Kromě toho zde samozřejmě můžete nakupovat. Ceny nejsou nízké, ale odpovídají kvalitě nabízených rostlin. Je lhostejno, zda budete hledat yamadori nebo dovozové bonsaje.
Můžete plně důvěřovat prodávajícímu, ví přesně, co říká.

Po březnovém, tak trochu soukromém víkendu u Othmara se již nyní moc těším na seminář podzimní, kdy budeme na mém jalovci provádět velmi výraznou změnu tvaru kmene jalovce, který je silný jako paže.

 

Fotografie:

zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
863     RLM   
O 7  5  H 3  EQF
52Q  Q9L  U8D   
 Y  T  F F  HXD
QTB     BT2   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík