Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Výstava 2007, 1. část
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 28 květen 2007
 

Malinko jsem si odpočinul, abych zase mohl přidat další příspěvek vám všem, kteří naše stránky pravidelně navštěvujete. Váč počet v posledních týdnech vzrostl snad o 100%, ocenění kvality a ohromná motivace do dalších článků. Děkujeme za vaši přízeň.

Výstava 2007 byla vyčerpávající, především příprava, která se táhla od března, kdy propukly první velké změny zahrady. Poslední dva týdny před vlastní výstavou jsou vždy náročné, to si dovedou představit všichni. Povedlo se a mně se tak zase dostalo tolik potřebné kladné odezvy, která čišela z vás návštěvníků.

Již vernisáž s paní Agnes Kutas a jejím hudebním partnerem Jaroslavem Kořánem byla balzámem pro duši. Hudba této dvojice, které přijede v sobotu 9.6. na večerní koncert k nám do zahrady splynula se zvlněným živým plotem lemujícím nové aranžmá kamenů a přelévala se dvorem přes bonsaje do stodoly s keramikou a kaligrafií. Vernisáž příjemně doplnil svým proslovem i Josef Kroutvor, historik umění a někdejší kurátor Umělecko-průmyslového muzea v Praze. Hezká momentka ho zastihla při přípravě svých slov.

Naši hosté Martin Ašenbrenner a Vanda Radostová sestavili krásnou kolekci bonsají a keramických kachlů, výborně se doplňovaly a zapadly do atmosféry staré kolny.

Stodolu opanoval keramik Jiří Duchek s výrobky, které nemáme možnost vidět právě každý den. Pokud jste je viděli na vlastní oči, určitě mi dáte za pravdu. Hledač tajemství hlíny přivezl opravdu nádhernou kolekci a není divu, že se celá řada věcí z ní prodala. I Jiřího Duchka máte na momentce, oba sedíme na zemi vedle sebe a hovoříme.

Od středy do soboty výstavu navštívilo přes 700 hostů, opět jsme překonali naše rekordy z minulosti. Podstatnější než davy ale byla spokojenost všech, kteří přijeli a kteří je otevřeně a opakovaně sdělovali.

Rád bych vám ještě nabídl reportáž z neděle, kdy jsme přivítali kuchaře z japonské restaurace Miyabi, ale kvůli velkému množství fotek zařadíme raději nový příspěvek. Co nejdříve to půjde.

 

Fotografie:

zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
zvětšit
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
F9J     RQX   
 P  H  G R  1SG
FEL  XMH  6AI   
6   I  M 9  UG1
51A     4IB   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík