Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Japonský večer v zahradě Sošintei
Napsal Čestmír Sosnovec   
Čtvrtek, 14 říjen 2010
 

japonsky-vecer-v-zahrade-sosintei-40.JPG Opravdu neobvyklý a hodně pestrý večer, v japonském duchu, proběhl v pátek  13. srpna 2010 ve stodole naší zahrady. Izan Ogawa letos přivezl tak zajímavou skupinu přátel, že jsme toho museli využít a nabídnout jejich umění a dovednosti také veřejnosti.

Večer zahájil právě mistr kaligrafie, pan Izan Ogawa, který předvedl své profesionální dovednosti psaním na velký formát papíru. Typické pro mistra kaligrafie je práce s konstrukcí znaku, jeho významem i citovým vztahem k němu.

Po Izanovi natoupil řečník Rabuhei (Lovehey). Přednesl rakugo - tradiční japonskou mluvenou komedii. Pravdou je, že mu možná nerozumělo ani několik japonských přátel žijících v Čechách, jak rychle dokázal mluvit. Rozhodně se ale všichni dobře bavili.

Paní Ogasawara poté na modelu názorně předvedla, jak se obléká kimono a vše zajímavě popsala. Sama pak předvedla taneční vystoupení (zčásti improvizované na hudbu Lenky Dusilové), které bylo jedním z vrcholů večera. Není divu, protože paní Ogasawara je význačnou učitelkou tance v Japonsku. 

Druhá polovina večera patřila dvěma hudebníkům, kteří v 18 hodin přistáli na Ruzyni a už ve 20.30 vystupovali se svými nástroji u nás. Slečna Kinó a její kytarový doprovod, pan Nishimura vystoupili se zábavnou kombinací americké a japonské hudby.

Nutno ještě dodat, že vstupné na tento večer bylo dobrovolné a vybranou finační částku jsme odeslali jako charitativní pomoc na povodněmi postižené město Hrádek nad Nisou. Díky všem dárcům.

 

FOTOGRAFIE:

 

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
GXY     LFT   
 4  N  Y M  KXJ
O3A  TP9  TM7   
 A  H   J  TQW
NMH     8X4   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík