Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Podzim 2013
Napsal Administrator   
Neděle, 03 listopad 2013
 

Vážení přátelé,

Vzhledem k tomu, že se stále více z vás ptá, zda ještě naše zahrada funguje, zda se věnuji bonsajím, pořádám semináře atd, chtěl bych vám všem poděkovat za váš zájem a informovat vás o našich aktivitách v posledních 3 letech, kdy o nás nebylo slyšet.

Jak asi víte, přijal jsem v roce 2010 funkci starosty a vstoupil do neznámých vod nového pracovního prostředí. Jak náročné období mě čeká, jsem  vůbec  netušil. Nemyslel jsem si, že mne tato práce tak zahltí a sebere veškerý volný čas. Na dva roky jsem byl nucen zcela přerušit svoje bonsajové aktivity a udržet základní chod zahrady. Bonsaje jsem za žádnou cenu nechtěl opustit, a tak nezbylo, než najít čas alespoň pro to nejnutnější – základní péči o stromy spojenou se zálivkou, hnojením, přesazováním atd. Dva roky jsem se se stromy nepotkal ve smyslu tvarování, drátování apod.

V letošním roce, kdy jsem zase ke stromům začal vracet, vyrazil znovu na semináře do Brixenu, mluvil s řadou z vás, se mi opět vrátila chuť do tvarování, chuť do uspořádání nějaké zajímavé akce…..

Dovoluji si vám tedy po delší době nabídnout některé z výsledků mých tvarování. Musím se přiznat, že stromům má dvouletá odmlka prospěla. To,že dva roky nepotkaly drát a v klidu si rostly a bujely ,jim hodně pomohlo. O to krásnější  výsledky mi stromy nyní nabízí.

Zpět ale k příspěvkům o mém tvarování. Půjde zatím o příspěvky nahodilé, nepravidelné, protože času není tolik. Občas také neuvidíte kompletní tvarování, ale třeba jenom jeho část, protože jdu cestou postupného vývoje stromu, kdy jeden rok (měsíc) provedu zásahy na mrtvém dřevě, další v zelených partiích nebo strom přesadím.

Chtěl bych vás tímto také požádat o příspěvek, pokud byste měli zájem v příštích měsících o účast na semináři, který by u nás mohl proběhnout tak, jak tomu bylo v minulosti. Jaký by obsah semináře(ů) byl a čemu přesně bychom se věnovali, zatím dávám dohromady. Jde mi spíše o to, zda by vůbec byl zájem z vašich řad a zda mám tuto myšlenku dále rozvíjet.

I nadále funguje náš e-shop, děkujeme všem našim zákazníkům, především těm věrným.

Zvu vás tedy na naše stránky Bonsai Sumiko a přeji příjemné chvíle při čtení našich nahodilých příspěvků. Zároveň se budu těšit na vaše příspěvky.

Srdečně zdraví

Čestmír Sosnovec

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 

Zobraz 4 z 4 komentářů

Sláva

Napsal: Honza Náprava () v 16-12-2013 17:12

Sláva

Napsal: Honza Náprava v 16-12-2013 17:12

Ahoj Čestmíre a rodinko, 
Rád tuto zimu přijedu na tvarovačky a jakékoli další akce =) 
 
Zdraví Honza s rodinou

 

» Nahlásit tento komentář adminovi

Zajemce

Napsal: Michal Palinek () v 12-12-2013 10:32

Zajemce

Napsal: Michal Palinek v 12-12-2013 10:32

Zdravím Vás, znám jen z doslechu, takže je dobře, že dál fungujete, rád někdy přijedu jak na seminář, tak i na podívání na hezké kousky.

 

» Nahlásit tento komentář adminovi

Ahoj Česťo

Napsal: Mirek Horyna () v 02-12-2013 11:39

Ahoj Česťo

Napsal: Mirek Horyna v 02-12-2013 11:39

Sláva Bohu,že se vracíš.I já bych se zase chtěl vrátit ke stromům a těším se,že se opět sejdeme právě u nich.Velmi rádi přijedeme i s Jindrou jen tak, navíc za sebe:jakýkoliv seminář uvítám.Jsem hodně zanedbaný "bonsajista". Pozdravuj rodinu.

 

» Nahlásit tento komentář adminovi

Ahoj!

Napsal: Tom Benda () v 20-11-2013 09:12

Ahoj!

Napsal: Tom Benda v 20-11-2013 09:12

Ahoj Čestmíre, mám radost z "návratu" místa, které je mi blízké nejen geograficky. Těším se - a připojím se - k pokračování ... "tak, jak tomu bylo v minulosti."

 

» Nahlásit tento komentář adminovi

Zobraz 4 z 4 komentářůVložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
T69     LJ8   
 M  F  2 G  8TM
 9  JG9  9 1   
 J  H  1 Q  UBJ
 K     FM2   
   
   mXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík