Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Léto 2015
Napsal Administrator   
Neděle, 29 listopad 2015
 

Bylo to horké léto. Mimo jiné se na něm dalo pochopit, proč lidé ve Středomoří mají dlouhé polední pauzy, zavřou své obchody a „nic“ nedělají. Ani u nás se letos ve 40C vedrech dělat moc nedalo. A pokud jsem se přece jen odhodlal, zjistil jsem, že jenom přejít zahradu z jednoho konce na druhý znamená, že se musím jít převléci, protože oblečení bylo kompletně propocené.

Moc jsem nevěděl, jak v těchto vedrech zalévat. Také co zalévat a jak a koneckonců brzy také čím. Čekal jsem, zda stromy omezí svůj výpar vody skrz průduchy, to se však nestalo. Při zalévání v kteroukoliv denní hodinu mi probíhalo hlavou, přitom jak jsem se neustále potil, jak mohou taková vedra stromy zvládnout. Většina z nich celý den na plném slunci, často blízko 50C. Přestože dostávaly závlahu dvakrát denně, byly poctivě hnojeny i ošetřovány proti škůdcům.

Při sledování stromů v lesích, kdy nastojato usychaly staré duby, smrky a dokonce i borovice, a to po desítkách, mě často přepadala nejistota a obavy. Mohu dělat více, něco lépe nebo důkladněji? Mnoho mne toho nenapadalo. Věřil jsem, že léto přestojíme a těšil jsem se na podzim, kdy se zase přiblíží čas tvarování, kterého se mi poslední dva tři roky nedostávalo a začalo mi chybět.

Zahrada i stromy vše přestály bez úhony. Já si zase nacházím více času pro své bonsaje a vtiskuji jim „ztracený“ tvar. Je to úžasný proces, který mi vrací energii, které jsem v posledních letech tolik vydal a tak málo načerpal zpět. Svými občasnými příspěvky vám budu představovat proměny některých stromů naší zahrady. Věřím, že i vy si najdete čas na své bonsaje a budete od nich získávat podobně jako já.

Příjemný Advent a rok 2016.

 

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
JDY     1XA   
G 1  A  C 8  5NL
M O  YL2  M T   
H T  M  X W  LD1
QSB     UG2   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík