Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Končí doba přesazování | Tisk |
Napsal Čestmír Sosnovec   
Sobota, 26 duben 2008
 

presazovani-02-n.jpgČas přesazování pomalu ale jistě končí, další příležitost budeme mít v případě jehličnanů v srpnu a září, u listnáčů zase až za rok.

Období přesazování není jen příležitostí ke klasickému přesazení bonsají pěstovaných již v misce, ale také k přesazení výchozího materiálu, který chceme tvarovat. Pokud je to možné, je vhodnější strom před tvarováním vždy přesadit z velkého kontejneru či bedny do bonsajové misky a v ní ho alespoň rok, lépe však dva pěstovat a teprve poté tvarovat.
Snadno se to píše, hůře již provádí v praxi. Potřebujeme dostatek místa, také se nám ztěžuje situace se zálivkou, protože kontejner přeci jen skýtá více vláhy a tím pádem delší interval mezi zaléváním. Na druhou stranu s miskou přichází i nový rytmus zalévání, který nás stejně po tvarování (pokud strom přesadíme až poté) čeká. Strom zvyklý na prostředí misky, dobře zapěstovaný a zdravý nijak neprodlužuje naši cestu k finální podobě bonsaje.
Z těchto důvodů se snažím pro sebe i naše seminaristy připravovat co nejpečlivěji další materiál na semináře v příštích letech. Těší mě, že na příští rok máme připraveny opravdu zajímavé stromy, pěstované několik let v kontejneru a letos na jaře přesazené do misky. Takříkajíc ideální stav. Některé ze stromů jsou již zamluveny, další čekají na své zájemce. Pokud k nám tedy zavítáte v průběhu letošní sezóny, můžete si sami vybrat rostlinu, která se vám bude líbit a nechat si ji "dopěstovat" do příštího jara či podzimu, kdy se budou semináře konat.

V průběhu léta navíc ještě nabídku stromů rozšíříme, takže bude opravdu z čeho vybírat. Přejeme vám všem úspěšnou pěstitelskou sezónu a budeme se na vás těšit při naší květnové výstavě (22 - 25.5 2008, 10-18 hod) nebo kdykoliv jindy.

Fotogalerie:


   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
WW3     HCM   
6 K  9   Q  7TL
9OJ  N5W  WW2   
A U  T   N  Y8E
GMO     B8N   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík