Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Koncert Tara Fuki 2
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 12 červenec 2009
 

tarafuki-10.JPG Čtvrtek před koncertem se Nedrahovice zařadily mezi obce postižené přívalovými srážkami. V průběhu 30 minut spadlo na náš statek více než 60 mm vody a protože déšť neustával, změnila se celá obec v jeden veliký rybník, místy proudící říčku.

Vše se projevilo i v naší zahradě, kde se suchá zahrada na 3 hodiny proměnila ve vodní plochu a kolem vrat skoro holinky nestačily. Vše navíc umocňovaly mohutné hromy a blesky, z nichž jeden sjel po lípě na návsi k blízké turistické mapě a její stojny proměnil v třísky. Rány opravdu jako z děl duněly nad našimi hlavami. Kdo nevysunul zástrčky ze sítě, měl smůlu. Elektronika hořela ve zlomcích vteřin. Televize, modemy, počítače...

Člověk není a nikdy nebude pánem přírody (doufám) a pořád ještě nedostatečně chápe její různé náznaky...

Sobotní koncert se již obešel bez bouřek, i když mraky se honily celé odpoledne a do poslední chvíle nebylo jasné, zda něco nevypukne. Domluva byla jasná. Pokud vypadne proud, hrají muzikantky dále, rychle nasvítíme svíce a hrát se bude bez aparatury. Nic takového se ale nepřihodilo a večer se proměnil v nevšední komorní zážitek.

Violoncello má moc rád a jeho využití v rukou našich hostů (Dorota Bárová a Andrea Konstankiewicz) nebylo určitě zařaditelné do žánru klasické hudby. Jemná hudba a zpěv obou protagonistek dokázaly, že klasický hudební nástroj může najít i netradičních způsobů využití a zaujmout.

Budeme se těšit, že k CD, které Tara Fuki vydaly (jméno dvojice nemá prý žádný konrétní význam), a která si posluchači po koncertě mohli zakoupit i nechat podepsat, přibude brzy nějaké další a že je v Čechách uslyšíme v dalších letech častěji než letos. Zájem ze stany publika by jistě byl.

Tara Fuki přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

FOTOGRAFIE:

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
EAE     KF4   
G 3  B   U  6WQ
3XX  UWD  Y7E   
 N  P  P   WTK
466     DC6   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík