Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Koncert Lenky Dusilové, Eternal seekers 2
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 24 srpen 2009
 

koncert-lenka-dusilova-04.jpg Závěrečný a současně největší koncert naší skromné letní sezóny proběhl v pátek, 21.8.2009. Teplé počasí tento den vrcholilo a mělo přinést večerní bouřky s přídělem dešťových srážek. Srážky se nedostavily, tedy ne v podobě deště, nýbrž v podobě hudební. A byly to srážky více než příjemné, osvěžující a příjemně svlažující. Srážky, ve kterých se prolínala kdysi nespoutaná povaha Lenky Dusilové s klavírním doprovodem Beaty Hlavenkové. Celý koncert by byl nemyslitelný bez klarinetových záplav kvarteta Clarinet factory. Chvíli koncert vedli, posléze podbarvovali, byli jeho srdcem...

Kdo očekával, že při koncertu uvidí divokou a bouřící Lenku Dusilovou, která bude hlavní postavou večera, přijel na špatnou adresu. Už dlouho tato skromná žena nehledá tento post. „Hraji v celku a pro něj, jsem jeho součástí, už nechci křičet jako dříve", abych uvedl na vysvětlenou několik myšlenek našeho vzácného hosta. Právě název desky Eternal Seekers - Věční hledači, poměrně přesně vystihuje současnou polohu všech protagonistů tohoto projektu. Jak sami všichni potvrzují, tato hudba je pro ně balzámem, stimulem do další práce, nachází zde tolik vyhlédávanou volnost, možnost kreativity .

Koncert bych připodobnil k vybranému meny v příjemném prostředí nevšední restaurace. Žádný guláš se šesti, ale předkrm, hlavní menu a dobré víno, vše zakončeno  třeba skvělou kávou.

I mě samotného překvapilo kam až se Lenka Dusilová stáhla, jak se podřídila celku. Chci ovšem podotknout, že to myslím opravdu kladně, v tom nejlepším.
Skvěle, byť nenápadně, většinou podbarvovala všechny skladby Beata Hlavenková, autorka některých písniček.
Klarinetisté si celý večer užívali komorní koncert a dle potřeby jej chvíli vedli, chvíli dokreslovali nebo improvizovali.

Budeme se těšit, že takových hledačů, třeba i ty samé znovu, se nám v dalších letech podaří pozvat co nejvíce. Jak totiž zjišťuji při povídání s nimi, hledáme všichni velmi podobné věci, pouze na jiných cestách (které se nakonec stejně setkávají).

Všem našim hudebním hostům letošního roku patří dík za to, že do naší zahrady přijeli. Přejeme jim úspěšné pokračování  hledání vlastní cesty.

Děkujeme také Radkovi Foučkovi za pořízení skvělých fotografií.

FOTOGRAFIE:

 

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 

Zobraz 2 z 2 komentářů

Poděkování

Napsal: V. Sosnovcová () v 28-08-2009 11:25

Poděkování

Napsal: V. Sosnovcová v 28-08-2009 11:25

Paní Roučková, moc děkujeme i my za Váš ohlas. 
Samozřejmě nás těší, že se Vám líbilo a motivuje nás to k dalšímu plánování letních koncertů. Díky. Sosnovcovi

 

» Nahlásit tento komentář adminovi

pochvala

Napsal: R. Roučková () v 27-08-2009 17:57

pochvala

Napsal: R. Roučková v 27-08-2009 17:57

Ráda bych poděkovala manželům Sosnovcovým, L. Dusilové a ostatním muzikantům za skvělý zážitek. Nikdy bych nevěřila, že je možné v Nedrahovicích zažít takovou hudební lahůdku. A ta krásná osvětlená zahrada SUMIKO! R. Roučková.

 

» Nahlásit tento komentář adminovi

Zobraz 2 z 2 komentářůVložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
7M4     Y9B   
 Q  6   N  WU9
 7  L31  T46   
 I  H  H   5QT
 E     IH6   
   
   mXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík