Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Japonské jídlo - 2. část
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 17 leden 2010
 

DSC09172.jpg Po několika letech nás navštívila stará dobrá zima. Pokryla celou zemi  pěknou duchnou sněhu, u nás to bylo téměř 40 cm, a tak si zazimované stromy mohou dopřát opravdu klidný čas odpočinku bez rizika holomrazů. 
Vraťme se ale  k pravidelným příspěvkům. Na řadě je pokračování tématu japonské jídlo, které patří ke skutečným atrakcím cestování po Japonsku.

Většina snímků v dnešním příspěvku pochází z rjókanu nacházejícího se těsně vedle zahrady Adači. Zážitkem v rjókanu se stává téměř všechno. Počínaje neobyčejnou ochotou personálu, přes minimalistické, sezóně vyzdobené interiéry, koupání v onsenu s termální vodou až po jídlo. Většina rjókanů má v ceně zahrnutu snídani a večeři, samozřejmě v japonském stylu. Znamená to, že nemůžete počítat s žádným pečivem, máslem nebo salámy, zapomenout můžete i na kávu nebo sladké nápoje.
Výměnou za to vám bude dané sezóně příslušející jídlo, na evropské poměry opravdu netradičně naaranžované. Vlastně se najíte nejdříve očima a pak i zasytíte připravený žaludek. Samozřejmě chutným jídlem.

V případě naší poslední večeře v rjókanu nás překvapil ještě jeden fakt a to nutnost zručně nalámat krabí klepeta před jejich uvařením v keramickém hrnci. Jak se říká - snaha byla - ale všichni jsme se nakonec raději vzdali samostatnosti a požádali o pomoc servírující personál. Jinak by se maso z krabích klepet proměnilo v drť tvořenou směsí masa a tvrdé krusty chránící svaly - ta se nedá konzumovat. Jak už to bývá, dívat se na někoho zručného může vyvolat dojem, že daná činnost je snadná.

Snadná nebyla, to dokazuje i fakt, že večeře se tak často měnila třeba i v dvouhodinové zaměstnání.

Fotografie: V. Sosnovcová, V. Frázová, J. Chalupník

FOTOGRAFIE:

 

   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
IUG     8    
S   P  L T  IBQ
75W  YKQ  4TO   
9 J  O   P  828
X3W      H   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík