Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Aktuálně
Sleva cen na misky
Napsal Čestmír Sosnovec   
Sobota, 02 leden 2016
 

Od 15.3.2016 nabízíme 14litrové balení střední akadamy Jako na zavolanou před jarním přesazováním.

 

Od 1.1.2016 nabízíme veškerý sortiment misek z Japonska se slevou 30%. Ceny uvedené v obchodu jsou již po slevě.

 

Přidat komentář | Celý článek
Léto 2015
Napsal Administrator   
Neděle, 29 listopad 2015
 

Bylo to horké léto. Mimo jiné se na něm dalo pochopit, proč lidé ve Středomoří mají dlouhé polední pauzy, zavřou své obchody a „nic“ nedělají. Ani u nás se letos ve 40C vedrech dělat moc nedalo. A pokud jsem se přece jen odhodlal, zjistil jsem, že jenom přejít zahradu z jednoho konce na druhý znamená, že se musím jít převléci, protože oblečení bylo kompletně propocené.

Moc jsem nevěděl, jak v těchto vedrech zalévat. Také co zalévat a jak a koneckonců brzy také čím. Čekal jsem, zda stromy omezí svůj výpar vody skrz průduchy, to se však nestalo. Při zalévání v kteroukoliv denní hodinu mi probíhalo hlavou, přitom jak jsem se neustále potil, jak mohou taková vedra stromy zvládnout. Většina z nich celý den na plném slunci, často blízko 50C. Přestože dostávaly závlahu dvakrát denně, byly poctivě hnojeny i ošetřovány proti škůdcům.

Při sledování stromů v lesích, kdy nastojato usychaly staré duby, smrky a dokonce i borovice, a to po desítkách, mě často přepadala nejistota a obavy. Mohu dělat více, něco lépe nebo důkladněji? Mnoho mne toho nenapadalo. Věřil jsem, že léto přestojíme a těšil jsem se na podzim, kdy se zase přiblíží čas tvarování, kterého se mi poslední dva tři roky nedostávalo a začalo mi chybět.

Zahrada i stromy vše přestály bez úhony. Já si zase nacházím více času pro své bonsaje a vtiskuji jim „ztracený“ tvar. Je to úžasný proces, který mi vrací energii, které jsem v posledních letech tolik vydal a tak málo načerpal zpět. Svými občasnými příspěvky vám budu představovat proměny některých stromů naší zahrady. Věřím, že i vy si najdete čas na své bonsaje a budete od nich získávat podobně jako já.

Příjemný Advent a rok 2016.

 

Přidat komentář | Celý článek
Podzim 2013
Napsal Administrator   
Neděle, 03 listopad 2013
 

Vážení přátelé,

Vzhledem k tomu, že se stále více z vás ptá, zda ještě naše zahrada funguje, zda se věnuji bonsajím, pořádám semináře atd, chtěl bych vám všem poděkovat za váš zájem a informovat vás o našich aktivitách v posledních 3 letech, kdy o nás nebylo slyšet.

Jak asi víte, přijal jsem v roce 2010 funkci starosty a vstoupil do neznámých vod nového pracovního prostředí. Jak náročné období mě čeká, jsem  vůbec  netušil. Nemyslel jsem si, že mne tato práce tak zahltí a sebere veškerý volný čas. Na dva roky jsem byl nucen zcela přerušit svoje bonsajové aktivity a udržet základní chod zahrady. Bonsaje jsem za žádnou cenu nechtěl opustit, a tak nezbylo, než najít čas alespoň pro to nejnutnější – základní péči o stromy spojenou se zálivkou, hnojením, přesazováním atd. Dva roky jsem se se stromy nepotkal ve smyslu tvarování, drátování apod.

V letošním roce, kdy jsem zase ke stromům začal vracet, vyrazil znovu na semináře do Brixenu, mluvil s řadou z vás, se mi opět vrátila chuť do tvarování, chuť do uspořádání nějaké zajímavé akce…..

Dovoluji si vám tedy po delší době nabídnout některé z výsledků mých tvarování. Musím se přiznat, že stromům má dvouletá odmlka prospěla. To,že dva roky nepotkaly drát a v klidu si rostly a bujely ,jim hodně pomohlo. O to krásnější  výsledky mi stromy nyní nabízí.

Zpět ale k příspěvkům o mém tvarování. Půjde zatím o příspěvky nahodilé, nepravidelné, protože času není tolik. Občas také neuvidíte kompletní tvarování, ale třeba jenom jeho část, protože jdu cestou postupného vývoje stromu, kdy jeden rok (měsíc) provedu zásahy na mrtvém dřevě, další v zelených partiích nebo strom přesadím.

Chtěl bych vás tímto také požádat o příspěvek, pokud byste měli zájem v příštích měsících o účast na semináři, který by u nás mohl proběhnout tak, jak tomu bylo v minulosti. Jaký by obsah semináře(ů) byl a čemu přesně bychom se věnovali, zatím dávám dohromady. Jde mi spíše o to, zda by vůbec byl zájem z vašich řad a zda mám tuto myšlenku dále rozvíjet.

I nadále funguje náš e-shop, děkujeme všem našim zákazníkům, především těm věrným.

Zvu vás tedy na naše stránky Bonsai Sumiko a přeji příjemné chvíle při čtení našich nahodilých příspěvků. Zároveň se budu těšit na vaše příspěvky.

Srdečně zdraví

Čestmír Sosnovec

Komentáře (4) | Celý článek
Nová japonská restaurace v Praze
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 11 říjen 2012
 

Pokud vás láká japonské jídlo a uvítáte rodinný podnik s poctivým přístupem k zákazníkovi, určitě navštivte novou japonskou restauraci Tonbo v Praze.
Její adresa je: V Tůních 1768/14, 120 00 Praha 2, Nové Město, tel +420 224 942 889

Přidat komentář | Celý článek
Vše dobré v roce 2012
Napsal Čestmír Sosnovec   
Středa, 28 prosinec 2011
 

Není asi na místě přát vám vše nejlepší v roce 2012, aby vám vše vyšlo, byli jste zdrávi a sklidili co nejvíce úspěchů. Spíše bych nám všem přál rozumný rok 2012, mnoho podnětných setkání, zdravé sebevědomí, schopnost udržet si svou spokojenost, přijmout také nějakou tu kritiku a odolávat krizím všeho druhu.

Žít prostě život plný blahobytu jako doposud.

 Čestmír Sosnovec

Komentáře (1) | Celý článek
Velké slevy v našem internetovém obchodě
Napsal Čestmír Sosnovec   
Čtvrtek, 06 říjen 2011
 

Nastává čas tvarování, a tak přinášíme našim zákazníkům výrazné slevy hliníkových drátů. Kromě drátů nabízíme také velké slevy u pěstebních substrátů. Neváhejte a objednávejte.

 

Přidat komentář | Celý článek
Reportáž z koncertu B. Matouška a Clarinet factory
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 04 září 2011
 

Koncert-clarinet-factory-06.jpg Krásný hudební zážitek čekal na posluchače ve stodole nedrahovické firmy Bonsai Sumiko, resp. občanského sdružení Sumiko, o víkendu 19. a 20. srpna 2011. Ve dvou dnech po sobě Sumiko nabídlo dva koncerty různých stylů hudby.

Přidat komentář | Celý článek
Víkendové koncerty v zahradě Sošintei
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 15 srpen 2011
 

Clarinet factory
Bohuslav Matoušek + Petr Saidl

Víkend  19. a 20. srpna 2011 (pátek a sobota) budou v zahradě Sošintei v areálu Bonsai Sumiko v Nedrahovicích opět ve znamení hudby. Nepůjde o hudbu ledajakou. Začneme v pátek koncertem klarinetového kvarteta Clarinet factory, které naši zahradu již navštívilo a koncertovalo zde společně s Lenkou Dusilovou před dvěma lety.

Přidat komentář | Celý článek
Reportáž z koncertu Karolíny Kamberské
Napsal Čestmír Sosnovec   
Středa, 03 srpen 2011
 

DSC_2042.jpg Pátek 29. července 2011 přijela do Nedrahovic zahrát Karolína Kamberská. Komorní koncert sympatické mladé písničkářky se nesl ve znamení písniček z již vydaných desek, které autorka proložila několika novými skladbami.

Přidat komentář | Celý článek
Reportáž z koncertu Dagmar Voňkové a Lenky Dusilové
Napsal Čestmír Sosnovec   
Neděle, 31 červenec 2011
 

foto-13.jpg Krásný zážitek čekal na návštěvníky koncertu dvou výše uvedených osobností české hudební scény. Kontrast a zároveň shoda, tak by se dal charakterizovat umělecký zážitek pátečního večera.
Přidat komentář | Celý článek
Více...
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík