Hlavní menu
Home
Aktuálně
Bonsaje
Bonsai Sumiko
Doplňkové rostliny
Kaligrafie a sumie
Keramika
Pěstování
Suiseki
Techniky
Tvarování
Chrámy a zahrady
Zprávičky

Program na rok 2011 konečně na světě. Podrobnosti v horním menu.
 
Reklama
Advertisement
Advertisement
 
Další pseudokniha o bonsajích
Napsal Čestmír Sosnovec   
Pondělí, 07 červenec 2008
 

Český knižní trh je zase "bohatší" o jednu publikaci o bonsajích. Bohužel jako obvykle nepřináší nic nového ani originálního, i když svým způsobem vlastně ano. Publikace Bonsaj od Petra Škvora vyšla v roce 2008, tedy letos, na jaře v nakladatelství Grada. Pominu její obsah, který pouze kopíruje již mnohokrát publikované informace. Opravdu mizerná grafika související se špatnou kvalitou fotografií snižuje již tak nízkou kvalitu publikace a kupujícího zcela jistě nepřesvědčí k tomu, aby si ji zakoupil. Ani cena, 299,- Kč není vzhledem ke kvalitě právě nízká.

Nejsmutnější na celém tomto dílku je ale fakt, že ani autor ani nakladatel nepovažoval za důležité uvádět u fotografií místo fotografování resp. autora či majitele bonsaje. Pan Škvor ani nakladatel se navíc ani slušně nezeptali, zda mohou tyto fotografie v publikaci použít, na což by jistě od majitelů nedostali negativní odpověď.
Jenže Česko je Česko, proč se zdržovat takvými malichernostmi.

Samozřejmě se celá věc týká i mne. Snad bych nad vším mávnul rukou, kdyby šlo o jednu fotku, ale když jich je více než 20, zdá se mi to již trochu moc. A tak se budu muset bránit a požadovat adekvátní reakci autora i nakladatele. Myslím si navíc, že nebudu sám. Ivan Kubala, Jan Bučil, Petr Herynek, Jozef Valuch a další pěstitelé, jejichž bonsaje si autor bez problémů zařadil do své práce budou jistě také reagovat nebo již reagovali.

Z principu.
   

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Vložte svůj komentář
Jméno
E-mail
Titulek  
Komentář
 
Zbývající znaky: 600
   Upozornit na další komentáře
  Mathguard security question:
7JG     P    
M 1  M  IK  M57
NK2  6RL  E    
N 3  D   B  M3N
8T4     P54   
   
   

0 komentářůmXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
webdesign: POCÍTACOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík